Dowiedz się więcej na temat wcześniejszego systemu edukacji

Im więcej wiesz o systemie szkolnym w kraju pochodzania dziecka, tym łatwiej będzie zrozumieć dziecko i jego potrzeby oraz zachowania. Znajomość tego kontekstu może także pozwolić uniknąć potencjalnych konfliktów i trudnych sytuacji zarówno w klasie, jak i we współpracy z rodzicami.

Dziecko, zwłaszcza małe, może nie być w stanie samodzielnie udzielić ważnych informacji na temat wcześniejszego systemu edukacji. Dlatego bardzo istotne jest, by skorzystać ze wszystkich dostępnych źródeł. Po pierwsze warto porozmawiać na ten temat z rodzicami, ale możemy też spróbować się czegoś dowiedzieć na ten temat od starszych uczniów i uczennic pochodzących z danego kraju. Przydatne moga okazać się również informacje w wiarygodnych mediach, albo źródła internetowe.